Üyelik Sözleşmesi & Gizlilik

* Bu bölümden site kuralları ve şartlarını okuyabilirsiniz.. * Kayıt olan tüm kullanıcılar bu kuralları ve şartları kabul etmiş sayılacaklardır..

Bu servis yalnızca 18 yaş üzeri kullanıcılar içindir. (Üye olan herkes sözleşmeyi kabul etmiş sayılırlar).

1) ArkadasTurkiye.com servisleri sadece 18 yaşından büyük (yetişkin) kullanıcılar içindir. 18 yaşını bitirmemiş kişiler yetişkin sayılmaz, ve bu servislerden faydalanmaları olanaklı değildir.


2) ArkadasTurkiye.com, kullanıcıları MESAJLAŞMA, CHAT ODALARINDA, WEBCAM ODALARINDA ve site içi tüm iletişim kanallarında herhangi bir din,ırk ,yaşam biçimi, veya benzeri kişisel tercihleri sorgulayıcı, rahatsız edici ya da küçük düşürücü davranışlar da bulunamazlar.


3) ArkadasTurkiye.com kullanıcıları herhangi bir siyasi görüşün propagandasını açık veya dolaylı yoldan yapamazlar.


4) Site kullanıcıları, site içi iletişim kanalları aracılığı ile diğer üyelerden, kendi istekleri dışında bir eylemde bulunmalarını talep edemez, bir takım fiilleri gerçekleştirmeye zorlayamazlar. Burası özgür bir platformdur. Kimse kimseye zorla bir şey yaptıramaz. Bunu deneyenler hakkında alınacak şikayetler üyelikten çıkartılmanıza yol açabilir.


5) ArkadasTurkiye.com sitesi, daimi olarak görevli personelin gözetimi altındadır. Kurallara uyum göstermeyen üyeler önce uyarılır, ardından siteden uzaklaştırılabilir.


6) Davranislari ile 3. sahısların özel hayatını taciz etme alışkanlığına sahip kisiler olduğu bilinmektedir. Güvenlik sistemimiz, gerektiğinde kolluk kuvvetleri, Cumhuriyet savcılıkları ve her türden adli makamın yardımcısı olacak şekilde tasarlanmıştır. IP numaralarınız daima loglanmakta ve sitenin temiz kalması ve kullanıcıların rahatı için çalışmalarımız aralıksız olarak sürmektedir.


7) ArkadasTurkiye.com arkadaş arayan insanların serbest iradesiyle birbirlerini tanıma ve seçme olanağı sunmaktadır, interaktif ortamda karşılaşan insanların karşılıklı birbirlerine uygun iradelerinin oluşumunda hiçbir katkısı ve sorumluluğu yoktur.


8) ArkadasTurkiye.com herhangi bir içerik sağlamaz. Sadece servis sağlayıcıdır. Servislerinin kötü niyetle kullanılması, suistimal edilmesi durumunda ,bu filleri işleyen kişiler sorumlu olup siteden uzaklaştırılabilinirler.


9) ArkadasTurkiye.com güvenli bir şekilde sohbet olanağı sağlamakla birlikte, T.C. Yasalarına, vatanın bölünmez bütünlüğüne, siyaset erklerine, Cumhuriyete ve bunlarla sınırlı kalmamak kaydı ile işlenebilecek her türden suça karşı önlem olarak, site içi yapılan görüşmelerinin yazılı kayıtlarını 5 gün süre ile tutar. Bu süre sonunda suç teşkil etmeyen kayıtlar tamamıyle silinir. Suç teşkil edebilecek kayıtlar saklanır, ve gereklilik halinde adli makamlara kullanıcıların bilgileri ile birlikte verilirebilinir.


Sözleşmenin Takip ve Kabulu

Sitemiz herhangi bir açıklama yapmak zorunda olmaksızın maddelerde değişiklik yapma, yeni madde ekleme haklarını saklı tutmaktadır. Üyeler belirli zamanlarla sözleşmeyi takip ederek okumakla yükümlüdür..


ArkadasTurkiye.com, 5561 sayılı yasa uyarınca "YER SAĞLAYICI" olarak faaliyet yürüttüğünden, "TÜM ÜYELERİMİZ" sitemizde "İÇERİK SAĞLAYICI" sıfatı taşımaktadır.Bu nedenle 5651 sayılı yasa ve Türk Ceza Yasası kapsamında yaptıkları tüm eylemlerden üyelerimizin kendileri sorumlu olup sitemiz üyelerin sağladığı hiçbir içerikten, yazışmalardan, görüşmelerinden ve eylemlerinden sorumlu tutulamaz.